سامسونگ تولید گلکسی نوت ۷ را کاملا متوقف کرد

توقف تولید سامسونگ گلکسی نوت ۷

خبر توقف تولید سامسونگ گلکسی نوت ۷ علنی شده است. این امر ناشی از خبر انفجار باطری‌های گلکسی نوت ۷ بود.

خط تولید گوشی های گلکسی، منشا اصلی درآمد سامسونگ بوده که هر ساله درآمد بالایی را در زمان عرضه پرچمدارانش نصیب خود کرده اما امسال اینگونه نبود و سامسونگ در تاریخ ۱ سپتامبر با بدترین سناریو ممکن برای نوت ۷ رو به رو شد.

توقف تولید سامسونگ گلکسی نوت ۷

فراخوان تمام گلکسی نوت ۷ های عرضه شده بخاطر نقص باتری ای که در اثر داغ شدن گوشی منفجر می شود خبر خوبی برای سامسونگ نبود. پس از این فراخوان همه ی ما فکر می کردیم که سامسونگ در ماه اکتبر دوباره به بازارهای جهانی باز خواهد گشت و میتواند موفقیت S7 را دوباره تکرار کند ولی این چنین نشد. پس از عرضه مجدد نوت ۷ هایی که سامسونگ مدعی ایمن بودن آن ها بود، آنگونه که انتظار ها از سامسونگ می رفت نبود و در هفته گذشته این بار نوت ۷ های فراخوان شده و ایمن با انفجار های مجدد و آسیب رساندن به اموال و افراد همه چیز را عوض کرد. در نهایت سامسونگ دیگر به این بحث خاتمه داد و تصمیم گرفت تا پرونده پرچمدار تازه تولید شده خود یعنی نوت ۷ را برای همیشه ببندد.

توقف خط تولید نوت ۷

سامسونگ در حال حاضر خط تولید گلکسی نوت ۷ را کاملا متوقف کرده و با بیانیه ای در روزنامه Wall Street Journal اعلام کرده: “ایمنی مشتریان ما مهمترین اولویت ما در تولید محصولاتمان است و به همین خاطر تصمیم به توقف فروش گلکسی نوت ۷ گرفته ایم”. این تصمیم دشواری برای سامسونگ بوده است، البته این تصمیم کمک بزرگی به این شرکت کرده زیرا با فراخوان مجدد این محصول میتوانست عواقب بدی برای این برند مطرح داشته باشد که نه تنها شامل حال گوشی های هوشمندش می شد بلکه در فروش و اعتماد مشتریان نسبت به محصول دیگر این شرکت تاثیر داشت.

اما این خبر می تواند برای شرکت اپل، گوگل و دیگر رقبای مطرح سامسونگ خبر خوبی باشد زیرا یک رقیب سرسخت را کنار گذاشته اند و می توانند آمار فروش خود را افزایش دهند. هم اکنون شرکت اپل با عرضه آیفون ۷ و همچنین گوگل با رونمایی از گوشی های هوشمند Pixel رقابت جدی را با هم شروع کرده اند که با قیمت تقریبا نزدیک محصولاتشان نسبت به هم، قصد در دست گرفتن بازارهای جهانی را دارند.

منبع: زوم تک

ثبت نظر